​072-3945403

יצירת קשר
...טוען...

התרחבות וזכיינות

כאשר מותג בוחר להרחיב את הרשת, הוא צריך לפנות משאבים וסכומי כסף עבור פתיחת הסניפים הנוספים. עם זאת כאשר הוא בוחר להרחיב את העסק ע"י הענקת זכיינות, הוא זוכה גם להתפרס, גם לקבל תשלום מהאחוזים, (לפי מה שנחתם בחוזה), וגם להעצים את שמו ולמשוך יותר לקוחות - וזאת כיוון שאנשים אוהבים מותגים, ולקוחות נוטים לשייך את כמות הסניפים לטיב המוצר.

ניצול זמן

בנוסף לכל הסיבות הנ"ל, יש עוד סיבה שקשורה לסיבה להעניק זכיינות, והיא ניצול הזמן. כאשר מחליטים לחפש אחר זכיין פוטנציאלי ואף מוצאים אותו, כל שנותר הוא להשקיע מעט זמן, (באופן יחסי), לטובת הסמכה, בלימוד ובליווי, אך מנקודה זו אין צורך להיות מעורבים באופן גורף - עובדה שמאפשרת להשאיר זמן לדברים החשובים באמת, להשקיע זמן במעבר על מצב התקציב, מאפשרת לעצב ליין חדש, לבחון את המצב הקיים, לחנוך היטב את הפועלים הקיימים, לשקול שינויים רצויים, ובשורה התחתונה פשוט ניתן להשקיע בבסיס, וזהו דבר שזכיין לא יכול לעשות, כי לעיתים פשוט אינו מחזיק בסמכות הנחוצה לפי ההסכם שנחתם בינו לבין בעלי העסק המקורי.

הוכחה ראשונה

כל הסיבות הנ"ל מבהירות מדוע רבים מוותר בקלות על הבלעדיות של ה"בייבי" שלהם, ומוכנים לשתף גם אחרים בהצלחה. עם שמים את האגו בצד והחלטתם על זכיינות , ניתן להבין את סך היתרונות. עם זאת יש לזכור שלא כל חברה זוכה למכור זכיינות, ועל כן חברה שכבר הצליחה במשימה, יכולה להתהדר בהצלחה, כיוון שחברה שמצליחה למשוך זכיינים נוספים, הינה חברה שהצליחה להוכיח כדאיות, יש לה שם טוב, ומכאן שרבים מבקשים לחבור להצלחה המוכחת שלה. זכיינות היא אמנם לא דרך מושלמת אך ללא ספק מדובר באחת הדרכים הטובות ביותר להיכנס לעסק קיים ולהתחיל להרוויח בצורה מהירה ותכליתית יותר.

טיפ

עם זאת ולמרות שזכיינות היא דבר חיובי עבור המזכה, יש להיזהר לא לתת את אישור הזכיינות לכל אחד, כיוון שאם מעניקים את האישור לאדם הלא נכון, במקום רווח ניתן לחזות בהפסד, כך שמדובר על הפסד גדול שעשוי להפיל תוך זמן קצר הצלחה שעמלו עליה זמן רב. על כן בדיוק כמו שהזכיין עושה שיעורי בית לגבי החברה, כך יהיה נכון לעשות גם הפוך, וזאת על מנת למזער סיכונים ולהגדיל סיכויי הצלחה.

כתבות

  • יש לא מעט מקרי הצלחה בארץ בתחום הזכיינות. אך יש לדעת שלא כל הנוצץ זהב, כך שגם אם שני אנשים הולכים על אותה זכיינות של אותו בית עסק, אחד עשוי לצאת מרוצה ומרווח, בעוד השני ייצוא מופסד. במה הבדלים אלו תלויים? ובכן לרוב בשיעורי הבית ואף באופי הבחירות השונות, (כגון מיקום ותזמון), ואף לכלל הסעיפים השונים שהוכנסו בחוזה. על כן לפני שעושים עוד צעד בתחום, מומלץ לדעת מה מומלץ וממה יש להיזהר, על מה להתעקש ומה ניתן להחליק.
  • כאשר מדובר על זכיינות, יש להיות מודעים לכך שיש שני צדדים למטבע. מצד אחד יש את המזכה, ואילו מהצד השני יש את הזכיין. שני הצדדים עוברים מערכת לבטים לפני שהם בוחרים לעבוד ביחד, ולשני הצדדים יש מגוון אופציות לפני שהם מאשרים את הצד השני. כך שהזכיין מתלבט רבות אל איזו חברה לפנות, ואילו מהצד השני המזכה מתלבט למי להעניק את הזכות, כיוון שבחירה שגויה עשויה לפגום בהכנסות שאמורות לזרום מהזכיין, ואף לפגום בשמו הטוב של בית העסק.
  • כאשר מותג בוחר להרחיב את הרשת, הוא צריך לפנות משאבים וסכומי כסף עבור פתיחת הסניפים הנוספים. עם זאת כאשר הוא בוחר להרחיב את העסק ע"י הענקת זכיינות, הוא זוכה גם להתפרס, גם לקבל תשלום מהאחוזים, (לפי מה שנחתם בחוזה), וגם להעצים את שמו ולמשוך יותר לקוחות- וזאת כיוון שאנשים אוהבים מותגים, ולקוחות נוטים לשייך את כמות הסניפים לטיב המוצר.
  • כבר נאמר רבות על נפלאות הזכיינות, ועל הרווח הגדול שהוא עתיד לייצר בטווח הזמן הקצר. עם זאת יש לדעת שלא כל אחד יכול לצאת לדרך, כיוון שבמקרה זה על מנת לעשות כסף צריך כסף, צריך סכום לא מבוטל שיעמוד לרשות הזכיין, וזאת על מנת שיוכל לקנות את רשות הזכיינות, ולא רק זאת, אלא גם שיאפשר לו לשכור את המקום, לשלם לעובדים, לעשות שיפוצים במקום המיועד, לשלם ליועצים המשפטיים שמלווים את ההסכם המשפטי וכדומה.
  • מעצבת עסקי המזון המובילה בישראל. דקלה היא מעצבת פנים איכותית וחדשנית.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014